NEWS

UEFA EURO-2020 – 51 de partide timp de 31 de zile, în 11 oraşe. Care este programul complet

Oraşele în care, în perioada 11 iunie – 11 iulie, se desfăşoară cele 51 de meciuri sunt Amsterdam, Baku, Bucureşti, Budapesta, Copenhaga, Glasgow, Londra, Munchen, Roma, Sevilla şi Sankt Petersburg.

 

Programul meciurilor de la UEFA EURO-2020:

 

Vineri, 11 iunie

Turcia – Italia, ora 22.00, Roma

Sâmbătă, 12 iunie

Ţara Galilor – Elveţia, ora 16.00, Baku

Miercuri, 16 iunie

Turcia – Ţara Galilor, ora 19.00, Baku
Italia – Elveţia, ora 22.00, Roma

Duminică, 20 iunie

Italia – Ţara Galilor, ora 19.00, Roma
Elveţia – Turcia, ora 19.00, Baku

 

Sâmbătă, 12 iunie

Danemarca – Finlanda, ora 19.00, Copenhaga
Belgia – Rusia, ora 22.00, Sankt Petersburg

Miercuri, 16 iunie

Finlanda – Rusia, ora 16.00, Sankt Petersburg
Danemarca – Belgia, ora 19.00, Copenhaga

Luni, 21 iunie

Finlanda – Belgia, ora 22.00, Sankt Petersburg
Rusia – Danemarca, ora 22.00, Copenhaga

 

Duminică, 13 iunie

Austria – Macedonia de Nord, ora 19.00, Bucureşti
Ţările de Jos – Ucraina, ora 22.00, Amsterdam

Joi, 17 iunie

Ucraina – Macedonia de Nord, ora 16.00, Bucureşti
Ţările de Jos – Austria, ora 22.00, Amsterdam

Luni, 21 iunie

Macedonia de Nord – Ţările de Jos, ora 19.00, Amsterdam
Ucraina – Austria, ora 19.00, Bucureşti

 

Duminică, 13 iunie

Anglia – Croaţia, ora 16.00, Londra

Luni, 14 iunie

Scoţia – Cehia, ora 16.00, Glasgow

Vineri, 18 iunie

Croaţia – Cehia, ora 19.00, Glasgow
Anglia – Scoţia, ora 22.00, Londra

Marţi, 22 iunie

Cehia – Anglia, ora 22.00, Londra
Croaţia – Scoţia, ora 22.00, Glasgow

 

Luni, 14 iunie

Polonia – Slovacia, ora 19.00, Sankt Petersburg
Spania – Suedia, ora 22.00, Sevilla

Vineri, 18 iunie

Suedia – Slovacia, ora 16.00, Sankt Petersburg

Sâmbătă, 19 iunie

Spania – Polonia, ora 22.00, Sevilla

Miercuri, 23 iunie

Suedia – Polonia, ora 19.00, Sankt Petersburg
Slovacia – Spania, ora 19.00, Sevilla

 

Marţi, 15 iunie

Ungaria – Portugalia, ora 19.00, Budapesta
Franţa – Germania, ora 22.00, Munchen

Sâmbătă, 19 iunie

Ungaria – Franţa, ora 16.00, Budapesta
Portugalia – Germania, ora 19.00, Munchen

Miercuri, 23 iunie

Germania – Ungaria, ora 22.00, Munchen
Portugalia – Franţa, ora 22.00, Budapesta

În faza următoare se califică primele două clasate din fiecare grupă şi cele mai bune patru echipe de pe locul trei.

24 şi 25 iunie – pauză

 

  • Optimi de finală

Sâmbătă, 26 iunie

1: 2A – 2B (ora 19:00, Amsterdam)
2: 1A – 2C (22:00, Londra)

Duminică, 27 iunie

3: 1C – 3D/E/F (19:00, Budapesta)
4: 1B – 3A/D/E/F (22:00, Sevilla)

Luni, 28 iunie

5: 2D – 2E (19:00, Copenhaga)
6: 1F – 3A/B/C (22:00, Bucureşti)

Marţi, 29 iunie

7: 1D – 2F (19:00, Londra)
8: 1E – 3A/B/C/D (22:00, Glasgow)

30 iunie şi 1 iulie – pauză

 

  • Sferturi de finală

Vineri, 2 iulie

QF1: Câştigătoarea optimii 6 – Câştigătoarea optimii 5 (19:00, Sankt Petersburg)
QF2: Câştigătoarea optimii 4 – Câştigătoarea optimii 2 (22:00, Munchen)

Sâmbătă, 3 iulie

QF3: Câştigătoarea optimii 3 – Câştigătoarea optimii 1 (19:00, Baku)
QF4: Câştigătoarea optimii 8 – Câştigătoarea optimii 7 (22:00, Roma)

În 4 şi 5 iulie va fi pauză la Euro.

 

  • Semifinale

Marţi, 6 iulie

SF1: Câştigătoarea QF2 – Câştigătoarea QF1 (22:00, Londra)

Miercuri, 7 iulie

SF2: Câştigătoarea QF4 – Câştigătoarea QF3 (22:00, Londra)

8, 9 şi 10 iulie – pauză

 

Duminică, 11 iulie

Câştigătoarea SF1 – Câştigătoarea SF2 (ora 22.00, Londra)

Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!

Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa [email protected]